środa 22 maj 2013

Sprawozdanie z obrad Walnego Zgromadzenia członków Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lidzbarku Warmińskim za 2012 r.

Dzień 22 maja 2013r.  to czas zwołania najważniejszego zebrania społeczności rzemieślniczej zw. zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem członków Cechu.

Walne Zgromadzenie obradowało w drugim terminie,w sali CKZCechu, od godz.9,30 w obecności 13 członków i 6 osób zaproszonych. Wśród nich byli obecni: Prezes Rady Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości z Olsztyna, Pan Antoni Górski, przedstawicielka seniorów rzemiosła lidzbarskiego Pani Danuta Łukasik, przedstawicielka Rady pracowniczej PZRiOC Pani Urszula Zakrzewska i przedstawicielka młodzieży Pani Dominika Dajnowska.

Sala została odświętnie przygotowana na to święto: wystawiono nowy sztandar organizacji cechowej, na stole prezydialnym znalazły się kwiaty. Po raz pierwszy zastosowano prezentację multimedialną do omawianych materiałów: porządku obrad, sprawozdania Zarządu za 2012r, projektów uchwał.

Starszy Cechu otwiera obrady walnego, wita członków Cechu i zaproszonych gości. Walne wybiera prezydium obrad w osobach: Franciszek Siteń , jako przewodniczący, Czesław Strzelczyk, jak z-ca przewodniczącego i Zbigniew Jasiński jako sekretarz obrad. Na protokólanta powołano Stanisława Rynkiewicza. Przewodniczący obrad  przedstawia planowany porządek obrad i regulamin obrad , które zostały przyjęte w głosowaniu jawnym jednomyślnie.

Stanisław Rynkiewicz wspomina zmarłych rzemieślników: śp. Zygmunta Gryszkiewicza, Józefa Wasyliszyna i Stanisława Ruszyńskiego. Wspomniano także pamięć zmarłej matki Pana Antoniego Górskiego, śp. Genowefę. Przewodniczący obrad prosi o chwilę ciszy.

Następuje ważny moment w pracy zawodowej każdego członka organizacji – wyróżnienie zasłużonych członków cechu za wzorową działalność gospodarczą i samorządową. 

Honorową Odznaką rzemiosła odznaczono: Panią Danutę Łukasik i  Pana Edwarda Jurgielewicza.

Dyplomy organizacyjne (lecia) nadano: Panu Franciszkowi Siteniowi – za 40 – lecie przynależności organizacyjnej, dyplom 35 – lecia dla Pana Stanisława Puźlewicza (wraz z pamiątkowym zdjęciem), nadano także dyplomy 15-lecia Panom: Zbigniewowi Jasińskiemu i Krzysztofowi Jóźwikowi.

Uczniom: Dominice Dajnowskiej i Piotrowi Góralewskiemu nadano „Wyróżnienia” wraz z nagrodami za udział w Konkursie wiedzy o bhp uczniów zakładów rzemieślniczych. Ich pracodawcom: Krystynie Dajnowskiej i Franciszkowi Siteniowi Walne  nadano „Listy pochwalne”.

Walne Zgromadzenie nadaje specjalną uchwałą godność „Honorowego Członka Cechu „ Panu Michałowi Demkowskiemu ,w związku z jego przejściem na emeryturę i w dowód podziękowania za dotychczasową pracę zawodową (ponad 48 lat), pracę w organizacji cechowej (18 lat) , za pracę samorządową (pełnomocnik Zarządu ds. kontaktu z Kościołem Katolickim) i szkoleniową w komisji egzaminacyjnej Izby.

Walne Zgromadzenie przyjęło sprawozdanie finansowe Cechu za 2012r. sprawozdanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Po raz pierwszy sprawozdanie Zarządu zostało przedstawione w formie prezentacji multimedialnej przez dyrektora Cechu Stanisława Rynkiewicza (pełnomocnika Zarządu). Sprawozdanie finansowe złożył Gł.Księgowy Stefan Dudkiewicz, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej złożył jej  przewodniczący  Antoni Kosowski.

Komisja Mandatowo-Skrutacyjna (Roman Jankowski i Stanisław Puźlewicz) stwierdziła prawomocność obrad.

Na wniosek Komisji Wnioskowej (Krzysztof Jaczewski i Mieczysław Stanowski) Walne Zgromadzenie podjęło 8 uchwał w sprawach:

- przyjęcia sprawozdania finansowego Cechu za 2012r .i udzielenie absolutorium Zarządowi Cechu za 2012r,

- podzielono nadwyżkę bilansową Cechu za 2012r,

- uchwalono program działania Cechu na 2013r,

- uchwalono plan finansowy Cechu na 2013r,

- upoważniono Zarząd Cechu do zaciągania pożyczek i kredytu w 2013r.

- nadano godność „Honorowego Członka Cechu „ Panu Michałowi Demkowskiemu,

- określono zasady naliczania składek członkowskich, opłat wpisowych,zw. statutowymi i opłat za świadczone usługi Biura Cechu.

 

W dyskusji głos zabrali:

- Pan Antoni Górski – Prezes Rady Izby, który pozytywnie ocenił pracę organizacji lidzbarskiej, pogratulował władzom Cechu , członkom i pracownikom Cechu  i życzył wiele dobrego na br. Mówca ustosunkował się do tematów wynikających ze złożonych sprawozdań, poinformował o wynikach pracy Izby . W szczególny sposób podziękował za pracę w samorządzie Izby Panu Franciszkowi Siteniowi i Stanisławowi Rynkiewiczowi.

- Pan Stanisław Rynkiewicz udzielił informacji nt. prowadzonych szkoleń bhp, organizacji pielgrzymki do Częstochowy (VIII Pielgrzymki Rzemiosła Lidzbarskiego) w ramach XXXII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego.

   Starszy Cechu w części końcowej zebrania poruszył sprawy:  

 a) utworzenia stałego składu pocztu sztandarowego 

     (nie osiągnięto jednolitego  stanowiska),

b)  uczestnictwa pocztu sztandarowego przy uroczystościach pogrzebowych 

     ( i tutaj postanowiono,iż sztandar bierze udział tylko przy pogrzebie członka cechu),

c) utworzenia funduszu składania kondolencji prasowej

    (nie osiągnięto pozytywnego stanowiska),

d) proponowano zwiększenie stawki opłat na rzecz wykupu gruntu Cechu

     (nie było  żadnego stanowiska, sprawą winien zająć się Zarząd).

 

Obrady przebiegały w spokoju i powadze i trwały do godz.12,30.

W czasie przerwy  na  uczestników zebrania czekała kawa, herbata i smaczne wyroby cukiernicze (z Cukierni Pawła Bednarczyka i PP. Alicji i Franciszka Siteniów). Za tę formę pomocy samorząd rzemiosła dziękuje tym zakładom.

Przewodniczący obrad, po stwierdzeniu wyczerpania planowanego porządku obrad, podziękował wszystkim za udział , podziękowano także pracownikom Cechu za przygotowanie sali i przygotowanie porządku obrad, po czym zamknięto posiedzenie zwyczajnego Walnego Zgromadzenia członków Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lidzbarku Warmińskim .

 

Sporządził:
SMR



<- Wstecz do: Aktualności
###JS###